مقالات


نحوه تحلیل ساده صورت سود و زیان

اگر بخواهیم سودآوری یک شرکت را بررسی کنیم باید به صورتحساب سود و زیان آن مراجعه شود.

فروش

آیا فروش در حال افزایش است؟ اگرنه، چرا؟ نرخ رشد فروش نسبت به سال قبل چقدر است؟ این نرخ باید حداقل چیزی در حدود 10تا 15درصد باشد.

 چراکه عمده منابع مالی شرکت که در طول سال صرف موارد مختلف نظیر پرداخت هزینه‌ها، بدهی‌ها و می‌شود، از طریق منابع مالی حاصل از فروش تأمین می‌شود.

آشنایی با جزئیات کامل نظام حقوق و دستمزد

مدیریت جبران خدمت (Compensation administration) یا مدیریت حقوق و دستمزد، بخشی از مدیریت منابع انسانی است که بر برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و کنترل مستقیم و غیرمستقیم دستمزدهایی تمرکز دارد که کارمندان بابت انجام وظایف خود دریافت می‌کنند. برای اینکه با روش‌های مختلف و فاکتورهای مهم دخیل بر نظام حقوق و دستمزد آشنا شوید، این مطلب را دنبال کنید.

جبران خدمات یا دستمزد، شامل انواع مستقیم پرداخت مثل حقوق پایه، پاداش و پرداخت‌های انگیزشی و همچنین شامل انواع پرداخت غیرمستقیم مثل پرداخت‌های معوق، حقوق مرخصی‌ها و تعطیلات و بیمه‌های سلامت است. باوجوداین، حقوق و دستمزد شامل انواع دیگر پاداش‌های کارمندان نمی‌شود؛ به‌طور مثال مراسم تودیع و معارفه یا مهمانی‌هایی که برای موفقیت آنها برگزار می‌شود.

هدف نهایی مدیریت دستمزد عبارت است از نگهداری مؤثر نیروی کار مولد، توزیع عادلانه‌ی حقوق و انطباق نظام حقوق و دستمزد با قوانین محلی و دولتی با توجه به پتانسیل و توانایی شرکت‌ها.

مفهوم پایه‌ی مدیریت دستمزد، ساده‌تر است. کارکنان، وظایف را برای کارفرمایان انجام می‌دهند و شرکت‌ها بابت این کار به آنها دستمزد می‌دهند. در‌نتیجه، حقوق و دستمزد، یک نوع مبادله یا معامله‌ست که در جریان آن، هر دو طرف یعنی کارمند و کارفرما، سود می‌برند. هر دو طرف بابت ارائه‌ی چیزی، خدمتی را دریافت می‌کنند.

باوجوداین، نظام حقوق و دستمزد، چیزی فراتر از یک مبادله‌ی ساده است. از دید یک کارفرما، میزان دستمزد، علاوه‌براینکه در توان مالی شرکت تأثیر می‌گذارد، در انگیزه‌دادن به کارکنان نیز بسیار مؤثر است. شرکت‌ها باید برای پرداخت دستمزدها به توانایی خود در پرداخت توجه کنند و تأثیرات تصمیم‌گیری خود، در زمینه‌ی میزان دستمزد را بررسی کنند. آیا میزان دستمزد و نحوه‌ی پرداخت آن بر میزان بهره‌وری کارکنان یا بی‌انگیزه‌شدن و از دست‌دادن آنها مؤثر است؟

برخی از کارمندان و مدیران معتقدند که پرداخت حقوق بر اخلاق کاری و رفتار کارکنان مؤثر است. ازاین‌رو، دستمزد و عملکرد، کاملا به هم مرتبط و وابسته‌اند. علاوه‌براین، عوامل اجتماعی، اقتصادی، قانونی و سیاسی بر مدیریت دستمزد تأثیرگذار است و این موضوع، کار را بسیار پیچیده می‌کند، به‌نحوی که به یکی از مهم‌ترین بخش‌های مدیریت کسب‌و‌کار تبدیل شده است.

صفر تا صد خرید خارجی

خرید خارجی از شروع تا خاتمه

صفر تا صد خرید خارجی

سفارشات خارجی

نرم افزار سفارشات خارجی

ارزش رضایت یک مشتری

ارزش مشتری از، کیفیت کالا، کیفیت خدمت و قیمتی بر مبنای این عناصر، تشکیل شده است. کیفیت کالا و خدمت، پایه ی قیمت آن به شمار می رود ولی صرفاً بر مبنای یک طیف پیوسته خوب بد، ارزیابی نمی شود. تصویر کلی یک شرکت نیز در، برداشت مشتری از ارزش دریافت شده، نقش دارد. مثال  هایی از این تصویر، شامل مسئولیت در قبال محیط زیست، تابعیت شرکت و محبوبیت کلی آن می باشد.

مفهوم ارزش مشتری، ارتباط بسیار نزدیکی با رضایت مشتری دارد. اگر یک شرکت از انتظارات مشتری در قبال کیفیت کالا، کیفیت خدمت و قیمت، فراتر رود، آنگاه به شرح بالای رضایت مشتری دست خواهد یافت . بر عکس، اگر انتظاراتمشتری برآورده نشوند، نتیجه نارضایتی وی خواهد بود و واضح است که هرچه میزان رضایت کمتر باشد، احتمال خرید دوباره از شرکت کاهش خواهد یافت.

مطالعات مختلف نشان داده است که سطوح بالای رضایت مشتری و نرخ های بالای حفظ مشتری، با یک دیگر و با سوددهی شرکت، وابستگی زیادی دارند. هم چنین طبق این بررسی ها مشخص شده است که هزینه، زمان و منابع لازم برای جذب یک مشتری جدید، چندین برابر مقادیر مربوط به نگهداری مشتری موجود است. با توجه به افزایش نیاز به مشتری و شدیدتر شدن رقابت، دستیابی به رضایت بالای مشتری، شرط لازم بقاست.

تاثیر خدمات پس از فروش در وفاداری مشتری

وفاداری مشتری بسیار ارزشمند است،اگر فروشنده‌ی موفقی باشید، به این جمله اعتقاد دارید. در این‌ مقاله به بررسی روش‌هایی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند تا با راهکار‌هایی ساده، مشتری‌های وفاداری داشته باشید. به شما کمک می‌کنیم تا با استفاده از خدمات پس از فروش، برند خود را بر سر زبان‌ها بیندازید و وفاداری مشتریان‌تان را افزایش دهید.

بیشتر مردم ملاقات‌های خود را با جملاتی مثل «خیلی خوش گذشت»، «واسه هفته‌ی بعدم یه قرار بذاریم»، «باهام در ارتباط باش» یا «باهام تماس بگیر» تمام می‌کنند. پروسه‌ی فروش هم باید همین روال را داشته باشد. یعنی «دست دادن» پس از فروش، نباید پایان رابطه‌ی فروشنده و مشتری‌اش باشد. چرا؟ چون امروزه فروشنده‌هایی که می‌خواهند بهترین باشند، پس از فروش محصول‌شان، نه‌تنها رابطه‌ی خود را با مشتری به اتمام نمی‌رسانند بلکه با آنها رابطه‌‌ی دوستانه‌ای هم برقرار می‌کنند.

در‌ تماس بودن با مشتری بعد از فروش تنها به نفع شما نیست، به نفع مشتری‌تان هم هست؛ راه‌های زیادی برای در تماس بودن با مشتری بعد از فروش وجود دارد که به مشتری کمک می‌کند به‌طور منظم و با صرف کمترین وقت، بیشترین استفاده را از محصول یا خدمات شما داشته باشد.

یکی از کارهایی که باعث می‌شود برندتان در ذهن مشتری باقی‌ بماند، ارائه‌ی خدمات پس از فروش در بازه‌های زمانی منظم است. شرکت‌های تازه‌کار برای مشتری‌هایشان در بازه‌های زمانی منظم، خدمات پس از فروش قرار می‌دهند تا این اطمینان را به مشتری بدهند که بیشترین استفاده را از محصول آنها می‌کند.

این کار‌ها را به عادت‌های فروش خود تبدیل کنید، چون باعث افزایش وفاداری مشتری، کمک به فروش لوازم جانبی و افزایش ارزش محصول یا خدمات شما می‌شود. حتما دلیلی وجود داشته که مشتری محصول شما را خریداری کرده است، با ارائه‌ی خدمات پس از فروش کامل و حرفه‌ای، بیشتر مشتری را شگفت زده کنید.

برقراری ارتباط دوستانه با مشتری‌تان، در آینده به نفع هردوی شماست. هم مشتری‌ها از خدمات پس از فروشی مناسب برخوردار می‌شوند و هم شرکت شما مشتری‌هایی راضی خواهد داشت که در واقع تبدیل می‌شوند به نماینده‌ی شما، تا درمورد محصولات، خدمات و ایده‌های جدیدتان به شما بازخورد بدهند.

بهترین شیوه تحریر دفاتر

بهترین شیوه تحریر دفاتر به مواردی اشاره می نماید که دچار کمترین مشکلی در تحریر دفاتر گردد و بدین صورت شخص حقیقی و یا حقوقی دچار مبحث علی الراس نگردد در صورتیکه تحریر دفاتر به درستی صورت نپذیرد ممکن است هر گونه اتفاقی متوجه مودی گردد ، در واقع بدین گونه می توان بیان نمود که یکی از مواردی که شخص حقیقی و یا حقوقی علی الراس گردد همان عدم درستی تحریر دفاتر می باشد و در صورتی که دفاتر به درستی تحریر نگردیده باشد شخص علی الراس خواهد شد . جهت جلوگیری از علی الراس شدن افراد حقیقی و حقوقی می بایست دفاتر به درستی تحریر گردد .

مزایای مالیات بر ارزش افزوده

از نظر حامیان مالیات بر ارزش افزوده، یکی از بهترین دلایل نهادینه‌سازی مالیات بر ارزش افزوده این است که سیستم با مالیات بستن به مصرف، مردم را به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری، به عنوان عنصر مهم یک اقتصاد سالم، تشویق می‌‌کند. در ساختار مالیاتی فعلی آمریکا، شهروندان ۲ بار مالیات بر پس‌انداز می‌پردازند، یکی زمانی که مالیات بر درآمد از چک پرداختی آنها برداشته می‌شود و بعد زمانی که باید برای بهره‌ی دریافتی از پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری مالیات بپردازند. به همین شکل، سیستم مالیاتی موجود در آمریکا شرکت‌ها را به استفاده از تأمین مالی بدهی ترغیب می‌کند که بر اساس آن بهره‌ی پرداختی توسط شرکت قابلیت کسر مالیات دارد. هر سود سهام دریافتی ۲ بار مشمول مالیات می‌شود و به این علت که مالیات بر خرید سرمایه را نمی‌توان به سرعت کسر کرد، هزینه‌ی سرمایه‌گذاری بر روی سرمایه افزایش می‌یابد. اگر شرکتی دارایی‌های بزرگی داشته باشد، باید درآمد بیشتری برای افزایش بازگشت سرمایه‌ی سرمایه‌گذاران کسب کند که البته همین درآمد نیز مشمول مالیات بیشتر می‌شود.

چطور در حرفه‌ای حسابداری موفق شوید؟

چطور در حرفه‌ای حسابداری موفق شوید؟امروزه در بازارکار، فضای رقابتی شدیدی حاکم است و دغدغه های موفقیت شغلی یکی از مهمترین موضوعاتی است که ذهن بشر را مشغول کرده است.

چرا باید از نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی استفاده کنیم؟

اگر شما هم جزء کسانی هستید که به یک نرم افزار حسابداری مناسب  در سازمان خود نیاز دارید ، حتماً در بررسی های خود در بازار نرم افزارهای مالی و اداری شعارهایی همچون ” نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی ” به گوشتان خورده است. تصمیم شما خرید نرم افزار حسابداری است ، ولی از شرایط و لیست نرم افزار های مورد تایید اداره مالیات اطلاعی ندارید.

 

 

در قانون تجارت ایران تمام موسسات فعال تجاری باید صورت معاملات خود را به صورت تفکیک شده در دفاتر روزنامه و کل منتقل ، و پایان هر فصل گزارشات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده را به اداره دارایی تحویل دهند.

 

شما می توانید به جای ثبت هر روزه ، هرماه یک سند خلاصه در دفتر ثبت نموده و در پایان سال فقط 12 سند به ممیز دارایی تحویل دهید. اما نکته مورد توجه درخواست اداره دارایی برای استفاده از نرم افزار حسابداری مالی در صورت ارائه گزارش مالی خلاصه است. و برداشتی که از این امر میشود ، لزوم استفاده از نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی است.

 

 

باید از یک نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی استفاده کنید!

به صراحت باید گفت در قانون ، به لزوم معرفی سیستم حسابداری به دارایی اشاره ای نشده است. ولیکن دلیل اعلام و استفاده از نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی این است که در صورت عدم ارسال فرم اعلام مشخصات نرم افزارهای مالی مورد استفاده به این اداره ، اطلاعات مالی باید به صورت سند به سند در دفاتر قانونی تحریر گردد. در صورتی که با اعلام نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی می توان به صورت ماهانه دفاتر را نگارش کرد.

 

 

با این وجود از نظر سازمان امور مالیاتی ، نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی نصب شده در سیستم مالی سازمان باید دارای یک سری کاربردهای خاص باشد. ویژگی هایی همچون :

 

در مقابل مشکلاتی مثل قطعی برق ، نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی باید دارای یک بانک اطلاعاتی حسابداری قابل اعتماد باشد تا اطلاعات مالی دچار مشکل نشود.

 

قابلیت ساخت فایل های الکترونیکی و برقراری رابط های نرم افزارهای ارائه شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور وجود داشته باشد.

 


قابلیت محاسبه خودکار مالیات و ثبت اطلاعات را در سامانه مالیات ارزش افزوده بعد از ثبت نام در سایت داشته باشد.
امکان تهیه خروجی اطلاعات بر اساس استاندارد اداره مالیات مانند اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و …

 

 

 

مراحل ثبت نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی

در ابتدا برای معرفی سیستم حسابداری به دارایی باید نامه ای تنظیم کنید. نامه معرفی نرم افزار مالی به دارایی شامل اطلاعاتی همچون نام نرم افزار ، شرکت سازنده نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی و دوره مالی ای است که در آن اطلاعات مالی ثبت می شود.

 

بعد از ارائه نامه معرفی نرم افزار به دارایی و ثبت در واحد مالیاتی ، شماره ای را از دبیرخانه دریافت کرده و یک نسخه از فرم معرفی نرم افزار به دارایی را نزد خود نگه دارید و دیگری را به سازمان مالیاتی تحویل دهید.

 

 

چرا باید از نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی استفاده کرد؟

 

ثبت اطلاعات در نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی بر اساس ماده 17 آئین نامه تحریر دفاتر صورت می گیرد . بر اساس این قانون مودیانی که از سیستم الکترونیکی نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی استفاده می کنند باید خلاصه عملیات ثبت شده در نرم افزار حسابداری مالی خود را حداقل هر ماه یک بار در دفتر روزنامه ثبت کنند و طبق زمان تعیین شده در ماده 14 آئین نامه مالیاتی به دفتر کل انتقال دهند.

 

علاوه بر این ، نحوه کار با نرم افزار مورد تایید مالیات مراحل رسیدگی را برای بازرسان تسهیل و اطلاعات با دقت و سرعت در اختیار ماموران دارایی قرار می گیرد.

 

 

مشخصات فرم معرفی نرم افزار به دارایی

در اجرای ماده 17 آئین نامه تحریر دفاتر فرم اعلام مشخصات نرم افزارهای مالی مورد استفاده ، به منظور نگهداری حساب ها در نرم افزار های مورد تایید اداره مالیات  و تسهیل ثبت در سامانه امور مالیاتی ، باید مشخصات زیر در فرم معرفی نرم افزار به دارایی تکمیل شود.

 

مشخصات استفاده کننده :
نام و نشانی قانونی
شغل و کد اقتصادی
حوزه مالیاتی

 

مشخصات سیستم و تهیه کنندگان :
نام سیستم
محیط اجرایی (مشخص کردن سخت افزار)
زبان برنامه نویسی
تاریخ اجرائی سیستم
نام شخص ( حقوقی یا حقیقی تهیه کننده سیستم و نشانی )

 

خلاصه مطلب اینکه :
به طور کامل هیچ کدام از انواع نرم افزار حسابداری مورد تایید دارایی نیست و نرم افزار های مورد تایید اداره مالیات ، شما را از داشتن دفاتر مالی و ارائه گزارشات مالیاتی معاف نمی کند.

 

شما می توانید در کسب و کار خود از انواع نرم افزار حسابداری مالی مناسب استفاده کنید. اما فراموش نکنید که حتماً قبل از خرید برنامه حسابداری با یک حسابدار با تجربه مشورت کنید!