نرم افزار تشکیلات و رفاهی

سیستم یکپارچه مالی، مدیریتی، اداری، بازرگانی و تولیدی شیز

ویژگی های نرم افزار تشکیلات ورفاهی

چارت سازمانی ساختار، روابط و موقعیت‏ های شغلی افراد را در سازمان نشان می‏دهد و باعث ایجاد نظم در اجرای فرآیند‏های کسب و کار می‏شود و همچنین می ‏تواند به عنوان یک ابزار مدیریتی مورد استفاده قرار گیرد و به دید بصری افراد در بهتر دیدن سازمان کمک شایانی کند. به عبارتی تشکیل یه پایگاه اطلاعات هدفمند و سازمانبندی شده در رابطه با کارکنان از فرایند اعلام نیاز هر واحد تا استخدام نیرو و فراهم کردن شرایط مناسب برای ایفای مهارت ، میتواند یک اقدام موفق در جهت پیشرفت شرکت باشد .

هدف از داشتن نرم افزار تشکیلات رفاهی چیست ؟

به طور ویژه در سازمان های بزرگ و دارای کادر پرسنلی پیچیده نرم افزار تشکیلات رفاهی با ایجاد یک پایگاه از اطلاعات مربوط به اهداف و سیاست های سازمان در راستای مدیریت و تحلیل آن بسیار مفید و کارا می باشد.

مشخصات

خرید نرم افزار تشکیلات و رفاهی

ابا ایجاد بستری از گزارش های آماری از محل خدمت پرسنل و وضعیت پستهای چارت سازمانی و عملکرد هر شخص در آن می تواند نتیجه قابل توجهی در راستای بازدهی هر شخص در پست خود را به نمایش بگذارد .

ویژگی ها

دمو نرم افزار تشکیلات و رفاهی

امكان تعریف پستهای سازمانی ستاد مركزی و پستهای سازمانی واحدهای خارج از مركز (استان ، شهر)
امكان نگهداری اطلاعات مربوط به شرح وظایف واحدهای سازمانی
امكان فعال و غیر فعال كردن پستهای سازمانی
امكان معرفی شرایط احراز پستهای سازمانی

مزایا

زیرا با تعریف اساس نامه و اهداف سازمان و از سویی با تعریف سطوح مختلف چارت تشکیلاتی و ترتیب قرار گرفتن آنها میتواند دیدی شفاف و هدفمند بر روی اهداف از پیش تعیین شده و برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به آنها با در نظر گرفتن نیروی انسانی داشت .

خرید نرم افزار تشکیلات و رفاهی

مشاوره با کارشناسان ما

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات میتوانید با شماره 46137138-021 تماس حاصل فرمایید و یا فرم زیر را پر کنید

7 + 1 = ?

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای