نرم افزار ERP

نیاز رو به رشد مدیران سازمانها به استفاده از اطلاعات مفید، واقعی، بروز و تسهیل در حرکت راهبردی هدفمند و افزایش بهره وری روزافزون سازمان، استفاده از نرم افزارهای ERP را اجتناب ناپذیر نموده است.

خرید نرم افزار ERP
نرم افزار ERP چیست

نرم افزار ERP چیست ؟

مسلما هنگامی که دنبال تعریف ERP هستید، حجم گسترده اطلاعاتی که ارائه می شود می تواند طاقت فرسا باشد. به نظر می رسد که هرجا تعریف خاص خود را از ERP یا سیستم مدیریت منابع سازمانی دارد و یک پیاده سازی ERP یک شرکت نرم افزاری می تواند با دیگری متفاوت باشد. این تفاوت ها ، انعطاف پذیری را که می تواند ERP را به یک ابزار قدرتمند تجاری تبدیل کند ، نشان می دهد.

درک عمیق تر از اینکه راهکارهای ERP چگونه می توانند تجارت شما را متحول کنند، کمک می کند تا درک بهتری از اینکه ERP در واقع چیست و چگونه کار می کند داشته باشید.

ویژگی نرم افزار ERP

ERP فرایندهای مختلف عملکردهای تجاری را ادغام می کند.

ERP مخفف کلمه Enterprise resource planning است، اما حتی نام کامل آن نیز روشن نمی کند که ERP چیست یا چه کاری انجام می دهد. برای آن، شما باید یک قدم به عقب برگردید و در مورد تمام فرایندهای مختلفی که برای اداره یک کار ضروری است، از جمله موجودی کالا و سفارش، حسابداری، منابع انسانی، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و موارد دیگر فکر کنید. در ابتدایی ترین سطح خود، نرم افزار ERP این توابع مختلف را در یک سیستم کامل ادغام می کند تا فرآیندها و اطلاعات را در کل سازمان ساده کند.

ویژگی اصلی همه سیستم های ERP یک پایگاه داده مشترک است که از چندین عملکرد مورد استفاده واحدهای تجاری مختلف پشتیبانی می کند. در عمل ، این بدان معنی است که کارمندان در بخشهای مختلف (به عنوان مثال حسابداری و فروش) می توانند برای نیازهای خاص خود به اطلاعات یکسان اعتماد کنند.

دمو نرم افزار erp

مزایای نرم افزار ERP

ERP هر جنبه از یک شرکت را بهم متصل می کند. یک سیستم نرم افزاری ERP امکان عملکرد بهتر و مدیریت پروژه را فراهم می کند که به برنامه ریزی ، پیش بینی و تعیین بودجه ،گزارش دقیق در مورد سلامت مالی و فرآیندهای سازمان کمک می کند. پس از پیاده سازی نرم افزار ERP در سازمان هزینه های عملیاتی درون سازمان کاهش میابد.

انواع نرم افزار ERP

در حال حاضر انوع نرم افزارهای ERP در بازار وجود دارد. اما باید شاخصه اصلی تمام نرم افزارهای ERP ، فرایند محور بودن، یکپارچگی، جلوگیری از کار اضافه، منسجم بودن اطلاعات و در غالب یک منبع بودن باشد. تنها در این حالت است به هدف اصلی از داشتن نرم افزار ERP دست می یابید . حال نرم افزار ERP شیز این هدف را با مسیری مشخص و راهکاری مناسب در اختیار سازمان ها قرار میدهد.

تفاوت نرم افزار ERP با نرم افزار حسابداری

نرم افزار ERP یک نرم افزاری است که علاوه بر فرآیندهای مالی (حسابداری) ، فرآیندهای دیگری اعم از نگه داری و دریافت و ارسال کالا (انبار)، تعاملات با مشتری (CRM)، مدیریت منابع انسانی و ... را در برمیگیرد و بین هرکدام از بخش ارتباطی مناسب ایجاد میکند. پس نرم افزار حسابداری تنها بخش تعاملات مالی را در برمیگیرد و میتوان گفت یک زیر سیستم برای نرم افزار ERP محسوب می شود.

چرا از ERP شیز استفاده کنیم ؟

شیز ERP تنها نرم افزاری است که با با تکنولوژی روز طوری طراحی،تولید گردیده تا هماهنگی و یکپارچگی لازم را در سیستم های خود بر قرار نموده که همه نیازهای هر کسب و کار را با صرفه جویی در هزینه با قابلیت سفارشی سازی دربر دارد.

erp دولتی

بخش دولتی

SHIZ ERP مناسب بخش دولتی و سازمانها

erp شرکت های کوچک

کسب و کارهای کوچک

SHIZ ERP مناسب مجموعه ها و کسب و کارهای کوچک

erp شرکتهای بزرگ

سازمانها، شرکتهای بزرگ

SHIZ ERP مناسب سازمان ها،کارخانه ها،شرکت ها و تولیدی های بزرگ

erp شرکتهای متوسط

شرکت های متوسط

SHIZ ERP مناسب شرکت ها و مجموعه های متوسط

دمو رایگان نرم افزار erp

بهترین نرم افزار ERP

در این زمان که کاهش هزینه های عملیاتی مهمترین دغدغه سازمان های می باشد. حال زمانی که هم راستای کاهش هزینه های عملیاتی، افزایش اطلاعات درزمان مناسب و استخراج گزارش های هماهنگ و جامع از نرم افزار برای تصمیم گیری های مدیریتی در تمام سطوح بسیار مهم تلقی می شود. دراین خصوص نرم افزار ERP شیز راهکارها و برنامه ریزی های مطابق با سیستمی ارائه می دهد.

  • بهترین نرم افزار ERPیک راهکار مناسب برای هر کسب و کار است.
  • یک نرم افزار خوب با رشد کسب و کار شما رشد میکند.

نرم افزار ERP برای بازرگانی

به صورت کلی همیشه مدیران سازمان با دانستن اطلاعات مالی تصمیمی گیری های بهتری اخذ میکنند. حال با گسترس سیستم به سمت پیاده سازی نرم افزار ERP در سازمان میتوان گفت اهمیت دانستن تمامی اطلاعات مهم و تاثیر گذار روی فرایند و سازمان باعث میشود تا مدیران راه های بهتری انتخاب کنند. برنامه های بازرگانی مستثنی از این قضیه نیستند قطعا یک واحد بازرگانی با دانستن تمام اطلاعات مرتبط با فزایند کاری خود، راهکارها و انتخاب های بهتری رو اخذ میکنند.

نرم افزار ERP برای تولید

در سازمان ها که فرایند تولید یکی از سخت ترین و حساس ترین قیمت های سازمان محسوب میگردد، بررسی و محیا کردن نرم افزاری مناسب که تمام اطلاعات فرایندهای تولید از جمله سیستم موجودی کالا، سیاست نگهداری کالا، اطلاعات خرید و سایر اطلاعاتی که تاثیری مستقیم یا غیر مستقیم بر تولید دارند را فراهم سازد، نرم افزار ERP کمک بزرگی میکند تا تمام اطلاعات با سازماندهی و منسجم در اختیار فرایند تولید قرار گیرد و بصورت کلی تمام اطلاعات به صورت یکجا نمایش داده شوند.

erp
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۷ از ۵
از مجموع ۲۳ رای